2019 DMGCZ 7. závod - Kolín

Vloženo: 07.09.2019 0:00:00

    Tak, a další sezóna je za námi. Sezóna, která v mnohém zůstala stejná, přesto velice jiná. Sezóna napínavá na souboje a různorodá z pohledu tratí. Sezóna dvou velmi schopných závodníků. Ale o nich až za chvíli. Nejprve si shrneme poslední letošní závod.

    Na poslední Kolín si počasí vybralo změnu k podzimu, 15°C a drobný déšť provázel jezdce první polovinu dne, druhou potom vysychající trať.

    GP8 se tak jela na mokru a výsledky tak byla trochu jiné než obvykle. Nejelo se o rekordy, ale i tak nejlepší časy těsně nad 30s jsou velice pěkné. Z výsledku se druhým místem radoval především Michal Kadár, pro něhož šlo o vůbec první pódium v této soutěži a mezi absolutní českou špičkou. Vítězství si připsal Jakub Oulehla, který již v Soběslavi na mokru ukázal, že mu to za takových podmínek jde.

    Trať hlavního závodu spíchl horkou jehlou Matouš Landa. Nejednalo se o nijak originální trať, ale našlo se v ní pro každého něco. Rychlé a pomalé úseky, Matyho oblíbená zrcadla - to je pouze lehká ukázka této velmi plynulé trati.

    V kategorii C opět vyhrál Robert Cikán následovaný naprostou začátečnicí na motorce Lenkou Doležalovou.
    B kategorie byla asi nejzajímavější částí celého závodu. Nejvíce se o to postarala Beátka Senohrábková, která konečně našla společnou řeč s novou motorkou a v obou kolech předvedla dokonalou jízdu. Odměnou jí byla stříbrná medaile ve skupině. Na stupně vítězů ji poprvé doprovodil táta Václav. Ten se sice snažil, ale dceru předjet nedokázal a bral tak bronzovou. Nejvyšší příčku ve skupině obsadil Jiří Dvořák, který letošní sezónu dokazuje svoji vládu v Béčku.
    V Áčku k nijak velkému překvapení nedošlo, opakovala se situace běžná pro letošní rok. Třetí Filip Szymanský, který o chlup uhájil pozici před Michalem Kadárem. Druhý Ondřej Kroupa svým pravidelným výkonem a první Jan Zapach. Velmi smolný den to byl pro Jana Bareše, který po letos nalezené chuti závodit a velice pěkné formě tento závod vyhořel. Nejdříve zabloudil a ve druhém kole dokonce vzdal. Občas se to stává a Honza příští rok určitě ukáže, co v něm je, a na tento neúspěch rychle zapomene. Horší výsledek podal také Vojta Popelka. MInulý závod se navnadil, bohužel ale neudržel tempo ostatních. Na nováčka letošního roku jde i tak o úctyhodný výsledek.

     

Videa jednotlivých jízd

Fotky - Jan Veverka

         - MGCZ

Výsledky GP8

Výsledky závodu

 

  Zhodnocení sezóny 2019
     Jak jsme na začítku uvedli, tato sezóna byla především o dvou skvělých závodnících.
Nebyla o Matoušovi Landovi, který po několika předchozích sezónách stagnace nalezl motivaci závodit a výsledkově tak opět stoupá.
Nebyla o Janu Barešovi a jeho rekonvalescenci (především hlavy), díky níž z konce Áčka drží pozici v jejím pevném středu.
Nebyla o trojici nejlepší českých závodníků, i když Jan Zapach jako první dosáhl hattricku v podobě třech titulů v posledních třech letech, čímž vyrovnal výsledky Jiřího "Miondira" Schovance.
Nebyla ani o mnoha velkých zlepšeních skrze celé závodní pole, a že letos se zlepšil snad úplně každý závodník. Jak nováčci, jmenovitě Jirka Dvořák, Vena Senohrábek, Jarda Štěch, tak i ostřílení matadoři, kteří v předchozích sezónách stagnovali. Mimo Matyho a Jaby (které jsme již zmínili) tak šlo především o Michala Žáka a Martina Komrsku.

    Letošní sezóna patřila dvojici Beátka Senohrábková a Vojtěch Popelka. Prvně jmenovaná naprosto uchvátila všechny diváky svými výkony, zapálením a ke konci sezóny také parádními výsledky. Tím spíše, že v průběhu roku vyměnila stroja musela si něj nějakou dobu zvykat. Tímto tempem z níc roste velmi slibná česká naděje.
Druhou takovou nadějí je Vojta Popelka. Loni trénoval, letos závodil. Jako vůbec prvnímu závodníkovi se povedlo během prvního roku dostat tak vysoko v celkovém hodnocení - páté místo. K tomu připočtěme několik medailových umístění na úplné špičce.
     Z toho všecho vychází jediné - v příští sezóně se máme na co těšit.
Tento rok zástupci české MG stvrdili, že patří na třetí příčku na světě a na druhou v Evropě hned za Japonce a Holanďany. Ambice naši jezdci mají vysoké, ať již v evropských závodech či v mezinárodních online srovnáních. Tím se dá pouze očekávat zkvalitnění i naší národní soutěže.
    Dejme si tedy přestávku a v dubnu příštího roku zase na shledanou u sezóny 2020.

 

Výsledky Dunlop Moto Gymkhana Czech 2019