#2017MGymkhana WC4

Vloženo: 23.5.2017 0:00:00

Národní šampionáty jsou již v plném proudu, mnoho jezdců přesto ve svém tréninkovém čase nachází prostor jezdit i mezinárodní šampionát. Nebo možná právě proto, když si ho zařadí jako vhodnou formu tréninku.

Počasí po celém světě je již dostatečně teplé, občas s přeháňkami, na které tentokrát doplatil pouze John Ritchie z Velké Británie, ostatní měli krásně sucho.

Letos už je zvykem, že body na prvních příčkách si rozděluje především trojice Holanďanů. Tento měsíc se jeden z nich, Bob Stöpler, neúčastnil a tím nechal možnost Martijnovi a Richardovi získat velmi pěkný náskok v celkovém pořadí a zároveň možnost pro ostatní, aby v tomto kole získali více bodů než obvykle.

První Martijn Stapelbroek vyhrál velmi malým rozdílem o pouhé čtyři setiny vteřiny. Richard zajel ještě o kousek lepší čas, ale ten byl neplatný, jeden kužel totiž na videu vidět nebyl a tak se mu počítal pomalejší čas. Třetí nejrychlejší čas zajel tentokrát Krejza, o destinu vteřiny před Bartem. Vynahradil si tak opačné pořadí z minulého měsíce. Pátý Bert Schuld se této dvojici přibližuje a okoření tak již velmi pěkné souboje. Šestý dojel Maspe, tentokrát poměrně v klidu s náskokem jedné vteřiny před Filipem "Wopitzí" Szymanskym. Filipa čekají ještě nějaké úpravy motocyklu, především kratší sekundární převod. S ním se bezpochyby zlepší a bude prohánět nejen Maspeho, ale i závodníky před ním. Ihned za Filipem se umístily dvě dámy, Marie a Lieneke z Holandska, první desítku uzavřel nejrychlejší Francouz Gillaume Pouillot. Tyto čtyři závodníky od sebe dělila necelá půlvteřina, tak napínavé souboje to jsou.

 Ve druhé desítce naše barvy hájí Jaba a Michal "Eifel" Žák, oba pravidelně zajíždí do patnáctého místa. Ladislav Jochman začal více trénovat a na výsleku to je znát, uzavírá druhou desítku. Martina "Nedma" Nedělková a Cyril Fara se dvěma dalšími Holanďany uzavírají tabulku. Zde se již nejezdí o setiny a desetiny, ale o celé vteřiny a tak jejich výkon je velmi pěkný, především při srovnání cyrilova H-D s malými obratnějšími motocykly ostatních jezdců.

Bodový zisk tohoto měsíce znamenal posun našich na velmi pěkné pozice v průběžném pořadí celkového šampionátu. Krejza je třetí, Maspe osmý, Jaba patnáctý, na konci druhé desítky sdílí stejný počet bodů Eifel a Wopitze.

Výsledky jsou to pro naše barvy milé a potěšující, již za týden ovšem začíná další kolo soutěže, kdy se šampionát přhoupne do své druhé poloviny. Před všemi závodníky je tak pořád dlouhá cesta a mnoho práce. Přejme jim tedy minimálně stejné a lepší výsledky.