2017 DMGCZ 4. závod - Soběslav

Vloženo: 16.7.2017 0:00:00

Čtvrtá zastávka v kolotoči závodů motocyklového slalomu se konala v tradičním místě tréninkového centra autoškoly Sluka v jihočeské Soběslavi. Po několikatýdenním období různých bouřek a přeháněk se v den závodu na účastníky usmálo štěstí, nespadla jediná kapka vody, a to slibovalo napínavý závod, i přes zatím nejmenší letošní jezdeckou účast, pouze 17 závodníků přijelo na start. Mrzí neúčast Michala Kubeše, který měl ale technické problémy se strojem a dorazil bohužel až po skončení celého závodu.

Dopolední rozehřátí při GP8 opanoval Jiří "Kari" Karásek s osobním rekordem 29,05s před Krejzou, Janem Zapachem. Ten si také zajel vlastní rekord v čase 29,20s. Bronz bral Ondřej "Krupič" Kroupa se třetím časem pod 30s, 29,84s. Bramborový skončil úřadující mistr republiky Jirka Schovanec, Mio. Osmička mu dnes nevyšla. Za zmínku stojí ještě "Wopičák" Filip Szymanský. Pravidelně dře a výsledky jsou znát. Dnešní čas 31,47s je nádherný, když vezmeme v úvahu, že na své Hondě má stále originální sekundární převod a to je oproti konkurenci velký handicap.

Trať hlavního závodu byla standardní na české poměry, nemáme veliké plochy, abychom stavěli tratě na dvě minuty a více. Ale byla krásně plynulá s přirozeným rytmem, žádná hluchá místa.

V kategorii C se na start postavili pouze Robert Cikán a Honza Štrych, stálice této skupiny. Honza vyhrál a zajel 141% času, ještě procento a dostane se do Béčka, Určitě je to pro něj motivace.

V Béčku je v poslední době zvykem, že vyhrává Michal "Eiffel" Žák. Nejinak tomu bylo i v Soběslavi. Nicméně to nebude mít úplně jednoduché. Na druhém místě skončil Matěj "Mateo" Šagát, který se od posledních závodů velmi zlepšil a co nevidět bude Eiffelovi dýchat na záda. Z dvojice Jawiček byla úspěšnější Radka Landová a vyjela si bronz v této kategorii. Smůla pro Martina Komrsku. Mimo, jak je mu přezdíváno, by si po dlouhé době už zasloužil medaili. Rozdíly všech jezdců v této kategorii byly velmi malé, pouhých osm sekund dělilo vítěze od šestého Standy Osvalda.

Skupina A jsou ti nejlepší z nejlepších, jízda je na maximální hranici a souboje mezi jednotlivými jezdci jsou tou největší podívanou, kterou můžete vidět. Souboje v Soběslavi byly velmi napínavé, pořadí jezdců se přelévalo každým průjezdem a diváci tak nemohli být ani v nejménším zklamáni.
V prvním kole notnou dobu vedl Kuba Oulehla, pro kterého to tak bylo úplně první průběžné vedení závodu v jeho kariéře. Mio spadl, Kari zabloudil, Krupič shodil dvě kuželky. Kuba se však neradoval dlouho, Krejza ho odsunul na druhou příčku. Kuba svůj čas v dalších kolech už nezlepšil, nakonec to stačilo na celkovou pátou příčku.
Než se vrhneme na ty nejlepší, musíme se zmínit i druhou polovinu skupiny. Matouš "Maty" Landa v posledních závodech končil na chvostu a chtěl to změnit. Stejně tak chtěl konečně pojezdit Honzu Bareše řečeného Jaba. Úkol si splnil napůl, skončil sedmý z devíti, ale Honzu neporazil.
Honza "Levák Bob" Dobeš a Filip "Velká Wopitze" Szymanský sváděli souboje mezi sebou a výše zmíněnou dvojicí Jabou a Matym. Všichni čtyři jezdci se vešli do 3 vteřin, parádní bitva.
Ale zpět na vrchol. Celkově čtvrtý Krupič vypadá, že se v letošním roce hledá a možná trochu stagnuje. Všechnay tři kola měl téměř totožná v rozdílu pouhých dvou desetin vteřiny, nejlepší z časů si zajel ve druhém kole. To nicméně nestačilo na Kariho, který Krupiče odsunul na nepopulární čtvrté místo neskutečným rozdílem 0,02s.
Bitva o první místo se udála v prvních dvou kolech. Krejza nasadil v prvním kole laťku hodně vysoko, pády a bloudění po trati ostatních jezdců znamenaly výzvu do dalších kol. Té se nejlépe zhostil Mio, úřadující mistr republiky. Ve druhém kole přidal, ve třetím ještě více, ale nestačilo to. Krejza před svoji třetí jízdou už vyhrál, mohl tak naprosto klidně odjet své poslední kolo. To taky udělal. Ne na pohodu, ale klidně. Tím ještě zlepšil svůj čas na celkové 2,09s od druhého Miova místa.

Každý letošní závod v sobě ukrývá napínavé souboje, diváckou atraktivitu, nové naděje do budoucna, emoce vítězství či porážky. Neméně napínavé to bude v srpnu v novém místě v Janovicích nad Úhlavou. Přijeďte všichni, bude se pomalu rozhodovat o výsledcích celé sezóny.